BÖLGE Haber Girişi : 20 Kasım 2023 13:10

Batman’da sel: Bir aile yok oldu!

Batman’da sel: Bir aile yok oldu!
Batman'da etkili olan yağış nedeniyle meydana gelen selde evinin önünde suya kapılarak sürüklenen Lalihan Güner'in (54) ve üç torununun cesedine ulaşıldı.

ALPARSLAN DİYARI-Batman’da etkili olan yağış nedeniyle su taşkınlarının yaşandığı Seyitler Mahallesi 3062'nci sokakta Lalihan Güner (54) hayatını kaybetti, torunları Asenat (1), İsrafil (5) ve Birgül Güner ise kayboldu.

Güner’in kaybolan 3 torunu için arama çalışmaları başlatıldı, Asenat ve İsrafil’in cesedine evlerine yakın bir yerde ulaşıldı. Son olarak ekiplerin çalışmaları sonucu 9 yaşındaki Birgül Güner’in cansız bedeni evlerine yakın bir yerde bulundu.

 

 

1,5 METRELİK ÇAMURDA KAYBOLDULAR

 

Valilikten yapılan açıklamada, “Yaşları bir, 3 ve 5 olan çocukları arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 7 kişilik aileden anne, baba ve 2 çocuk yaralı olarak kurtarılırken, 3 küçük çocuk 1,5 metre yükselen çamurun altında kaldı.” ifadesi kullanıldı. Öte yandan, sel sularına kapılan ve vatandaşlar tarafından kurtarılan Aysun Güner ve Ceylan Güner, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 

 

 

BODRUM KATLARDAN DERHAL ÇIKIN!

 

Anne Güner’in suya kapılan 3 çocuğunun da arandığını belirten Vali Canalp, Şu anda, maalesef bir vatandaşımız yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Şu anda çok sayıda hanemizde de bodrum katlarında 240 ihbar aldık. Bodrum katlarında su basma ihbarı olarak. Belediye ve AFAD ekiplerimiz olay mahallerinde suları boşaltıyorlar. Bulunmuş olduğumuz bu noktada ise 3 evladımız kayıp durumdadır. Onları arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


HABER MERKEZİ