VARTO Haber Girişi : 05 Ekim 2023 15:34

Bu yılın teması belli oldu! Muş Varto’da Camiler Haftası etkinliğinde açıklandı

Bu yılın teması belli oldu! Muş Varto’da Camiler Haftası etkinliğinde açıklandı
Varto'da “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinliği yapıldı. Camiler Haftası’nda bu yılın teması 'Peygamberimiz, iman ve istikamet' olarak belirlendi.

ALPARSLAN DİYARI- Muş'un Varto ilçesinde “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Varto Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Burada konuşan Varto İlçe Müftü Vekili Tacettin Erciyes, camilerin önemli mekânlar olduğunu söyledi. 

 

BU YILIN TEMASI 'PEYGAMBERİMİZ, İMAN VE İSTİKAMET' 

 

Din görevlilerinin de bu gaye ile görevlerini sürdürdüklerini söyleyen Erciyes, "Diyanet İşleri Başkanlığı 1986 yılından beri her yıl ekim ayının ilk haftasını Camiler Haftası olarak ilan etmiş. Camilerin vazgeçilmez değerleri olan din gönüllüsü arkadaşlarımızın emek ve gayretlerini de dikkate alarak haftanın ismini 2003 yılından itibaren Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak yeniden düzenlemiştir. Bu hafta boyunca her yıl farklı bir tema işlenmiş ve seçilen temalar konusunda duyarlılık oluşturulmaya çalışılmıştır. Bu yılın teması 'Peygamberimiz, İman ve İstikamet' programımıza katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmanın ardından Muş Alparslan Üniversitesinden Mehmet Bahri Tan tarafından "Peygamberimiz, İman ve İstikamet' konulu konferans verildi.

 

HABER MERKEZİ