BULANIK Haber Girişi : 03 Mayıs 2024 14:03

Bulanık'ta "Tarihsel Perspektiften Gelecek Motivasyonuna" konferansı

Bulanık'ta
Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Meslek yüksek okulu tarafından "Tarihsel Perspektiften Gelecek Motivasyonuna" konulu bir konferans düzenlendi. 
Bulanık'ta "Tarihsel Perspektiften Gelecek Motivasyonuna" konferansı

ALPARSLAN DİYARI- Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen programda konuşan Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İrşad Sami Yuca, “Benmerkezcilik ve çıkarcılık artık yaşam felsefesi ve küresel kültür haline geldiğini söyledi. 

 

 

 

 

Yuca, "Ben merkezcilik ve çıkarcılık artık yaşam felsefesi ve küresel kültür haline geldi. Ciddi bir küresel dönüşüme ihtiyaç var. Bunun için de bazı şeyler yaşayacağız. İyiler de kötüler de çoğalacak. Ben hayatımın sonuna gelince 'bu adam iyi adamdı' mı dedirteceğim? Yoksa 'öldü kurtulduk, toprak görsün hayrını' mı dedirteceğim? Hayatının sonuna geldiğin zaman, nasıl bir hikaye yazdın? Nasıl bir iz bıraktın? Bu çok önemli. Bunlar insana daha büyük mutluluk verir. Anlam katılacak işler yapmak lazım." diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Seminerde konuşan Bulanık Turgut Özal İlköğretim Okul Müdürü Salih Korkmaz, “Eğitim hayatı için ulaşmak istediğiniz hedefi düşünün. Ortaokuldaysanız bir lise hedefi, lisedeyseniz üniversite hedefi koyabilirsiniz ya da gelecek hayallerinizi düşünebilirsiniz. İleride alacağınız büyük ödülü arada bir kendinize hatırlatmakta fayda var. Çalışma ve eğitim hayatında motivasyon düşüren engellerin önceden öngörülmesi faydalı olacak. Engeller insanın motivasyonunu düşürmekte. Kişi karşılaştığı zorlukları özellikle çözemeyeceğini hissettiğinde pes etme eğilimi gösterir. Dolayısıyla önceden çıkabilecek engeller tespit edilirse bu engellere karşı yapılabilecek etkili baş etme yöntemleri de analiz edilebilir." şeklinde konuştu. 

 

 

“HABER: EMRULLAH ÖZBEY”

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Osman göğercin 04 Mayıs 2024 13:14

    Doğup büyüdüğüm güzel memleketim herseyin iyisine layıksın