VARTO Haber Girişi : 12 Şubat 2024 11:00

Diyarbakır ekibi maça gelmedi! Muş temsilcisi maça çıkmadan farklı kazandı!

Diyarbakır ekibi maça gelmedi! Muş temsilcisi maça çıkmadan farklı kazandı!
BAL 9. Grup’ta mücadele eden Diyarbakır Çınar Belediyesispor, Yeşil Varto Spor deplasmanında sahaya çıkmaması üzerine 3-0 hükmen mağlup sayıldı.

ALPARSLAN DİYARI- Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Grup’ta Yeşil Varto Spor – Çınar Belediyesispor mücadelesi oynanmadı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından saha kar küreme aracı ile temizlemesinin ardından Varto Stadı’nda saat 13.00’te başlaması gereken ve hakemliğini Fevzi Kadir Üreyil’in yapacağı maça Diyarbakır ekibi Çınar Belediyesispor takımı çıkmadı. Rakip takımın sahaya çıkmaması üzerine Yeşil Vartospor 3-0 hükmen galip sayıldı.

 

GENÇLİK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

 

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Varto İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Aktaş, Çınar Belediyesispor’un ligden düşme potasına girdiğini belirterek, “Yeşil Vartospor oyuncuları maç saatinden önce buradaydılar, antrenmanlarını yapıp beklediler. Hakemlerimiz sahaya çıktı ve rakip takım gelmediği için maç oynanmadı. 3 puanı Yeşil Vartospor Kulübümüz kazanmış oldu. Yeşil Vartospor’a bundan sonraki müsabakalarda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

 

 

VARTO 3-0 KAZANDI

 

Yeşil Vartospor Teknik Direktörü Şemsettin Çiftçi ise “Gerçekten gelmelerini istiyoruz. Bizim gençlerin maç oynamaları gerektiğini de düşünüyoruz. Son derece yetenekli bir takımımız var. İnşallah bundan sonra hem skor hem de futbol olarak Varto’muzu ve Muş’umuzu temsil edecek müsabakalara imza atacağız. Buna yürekten inanıyorum. Şu anda Yeşil Vartospor’un 6 puanı var. Bugün 3-0 hükmen maçı aldık. Vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz” dedi.

 

"HABER VEYSEL EŞİN"