YAŞAM Haber Girişi : 03 Nisan 2024 10:27

Feci kaza: İşçileri taşıyan servis ile askeri personel taşıyan servis çarpıştı! 16 kişi yaralandı

Feci kaza: İşçileri taşıyan servis ile askeri personel taşıyan servis çarpıştı! 16 kişi yaralandı
Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde tekstil fabrikasına işçi taşıyan servis minibüsü, askeri personel taşıyan servis aracına çarptı. Kazada yaralanan 16 kişi hastaneye kaldırıldı.

ALPARSLAN DİYARI- Korkutan kazanın adresi, Ulaş Mahallesi oldu. İddialara göre, bakkallara ekmek götüren Osman C. idaresindeki araç, lastiği yarıldığı için emniyet şeridinde beklemeye başladı. Bu sırada aynı istikamete seyreden ve askeri personeli taşıyan Uzman Çavuş Yılmaz Doğan yönetimindeki araç, önünde aniden beliren bu araca çarpmadan durdu.

 

Bu iki araca ise bir tekstil fabrikasına işçi taşıyan içerisinde 26 işçinin bulunduğu Hikmet A. idaresindeki servis minibüsü çarptı. Kazada işçilerden biri, servis minibüsünün ön koltuğunda sıkıştı.

 

Kaza yerine çok sayıda ambulans ve jandarma ekibinin yanı sıra itfaiye kaza kırım ekibi de sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin sıkıştığı yerden çıkardığı yaralı işçi ambulansa alınarak tedavisinin yapılması için Çorlu Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

 

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan yaralı işçilerin olay yerine gelen ambulanslarda ayakta tedavi edildiği kazada, 11’i işçi servisinde 5’i de askeri personel taşıyan araçta olmak üzere toplam 16 kişi yaralandı.

 

Yaralılar Çorlu Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken kaza ile ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

 

"HABER MERKEZİ"