YAŞAM Haber Girişi : 19 Kasım 2023 22:36

Fırtına nedeniyle Ereğli’de cezaevi boşaltıldı, hükümlüler nakledildi

Fırtına nedeniyle Ereğli’de cezaevi boşaltıldı, hükümlüler nakledildi
Türkiye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şiddetli yağış nedeniyle su seviyesi yükselen Zonguldak Karadeniz Ereğli K2 Tipi Cezaevinde tutulan hükümlülerden 39'unun, Düzce T Tipi Cezaevine nakledildiğini bildirdi.

 

 

ALPARSLAN DIYARI- Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Zonguldak Karadeniz Ereğli K2 Tipi Ceza İnfaz Kurumumuzda şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle su seviyesi yükseldiğinden, cezaevinde barındırılan hükümlüleri güvenlik nedeniyle yakın kurumlara naklediyoruz. Düzce T Tipi Ceza İnfaz Kurumuna nakledilen 39 hükümlünün şu an için bir güvenlik problemi bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

 

 

Okullar tatil edildi

 

 

Öte yandan Zonguldak'ta etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

 

 

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "İl genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

 

 

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

 

 

HABER MERKEZİ