HASKÖY Haber Girişi : 02 Temmuz 2024 15:20

Hasköy’ün yeni Kaymakamı belli oldu!

Hasköy’ün yeni Kaymakamı belli oldu!
Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Mardin Yeşilli Kaymakamı İsmail Güney Hasköy Kaymakamı olarak atandı.

ALPARSLAN DİYARI- Hasköy Kaymakamı Mücahit Öztürk Nevşehir Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

 

KAYMAKAM İSMAİL GÜNEY KİMDİR?

 

 01.02.1992 tarihinde Amasya’nın Merzifon ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Merzifon’da ortaöğrenimi Sinop-Boyabat Anadolu Öğretmen Lisesi’nde, lisans Eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

 

Hacettepe Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Kalkınma Bakanlığı’nda 1,5 yıl süreyle Planlama Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında Amasya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Amasya Valiliğinde il stajını Bolu-Gerede ve Trabzon Ortahisar ilçelerinde refiklik stajını, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında teftiş stajını tamamladı. Daha sonra Kayseri-Sarıoğlan ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

 

İsmail Güney,İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen dil kursunu tamamlaması sonrasında yurtdışı stajı için gönderildiği Paris-Sorbonne Üniversitesin ’de 8 ay süreyle yabancı dil eğitimi aldı. Evli olup, iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

HABER SEVDA BALKAYA