YAŞAM Haber Girişi : 12 Nisan 2024 16:35

İsrail ordusu gazetecilere saldırdı: TRT kameramanı yaralandı!

İsrail ordusu gazetecilere saldırdı: TRT kameramanı yaralandı!
İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı'nda gazetecilere saldırdı. Saldırıda TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

 

 

ALPARSLAN DİYARI-Görgü kaynaklarından gelen bilgilere göre İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı’na yönelik saldırı sırasında bölgedeki gelişmeleri izleyen bir grup gazeteciyi hedef aldı.

 

Saldırıda tank atışı kullanıldı ve bazı gazeteciler yaralandı.

 

Deyr el-Belah’teki Aksa Şehitleri Hastanesi sağlık kaynakları, kameraman Sami Şehade’nin ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını ve TRT Arapça muhabiri Sami Berhum’un hafif yaralandığını doğruladı. Gazeteci Muhammed es-Savalihi’nin ise sağ elinden yaralandığı belirtildi.

 

Tedavi sürecinde konuşan Şehade, “Dünya kamuoyuna sesleniyorum, biz gazeteciyiz ve basın can yeleği giymemize rağmen İsrail bizi hala hedef alıyor. Tek ayakla kalsam da, bastonla yürüsem de görevime ve Gazze’nin sesi olmaya devam edeceğim” dedi.

 

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 140 gazetecinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Bu saldırılar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından sert bir şekilde kınandı.

 

Çelik, İsrail’in Gazze’deki basın mensuplarını hedef alan saldırısını kınayarak, “Gazze Şeridi’nde Filistinlileri acımasızca katleden İsrail ordusunun, bölgedeki insani durumu dünya gündemine taşıyan basın mensuplarını hedef almasını bir kez daha lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca Çelik, TRT Arapça ekibine geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yaparken İsrail tarafından hava saldırısına uğrayan TRT Arabi ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaralanan muhabir Sami Şahada’ya şifa diliyoruz” şeklinde paylaşımda bulundu.

 

Muş alparslandiyarı.com haber sitesi TRT Haber Arapça ekibine yapılan saldırıyı kınadığını belirtti.

 

"AA"