MALAZGİRT Haber Girişi : 11 Haziran 2024 09:53

Malazgirt ADEM yılsonu sergisi yapıldı! El emeği göz nuru

Malazgirt ADEM yılsonu sergisi yapıldı! El emeği göz nuru
Malazgirt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri tarafından açılan yılsonu sergisi büyük ilgi gördü.

ALPARSLAN DİYARI- Serginin açılışını yapan Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram sergiyi gezerek kursiyerleri tebrik etti.

 

Kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri inceledikten sonra ADEM konferans salonunda kursiyerlere başarılar dileyerek tebrik etti.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yakup Bozkurt ve ADEM koordinatörü Akın Karıkutal Kaymakam Göksu Bayram ve gelen misafirlere sergi hakkında bilgiler verdiler.

 

 

Kaymakam Bayram burada kursiyerlere seslenerek, yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirtti.

 

 

 

Kaymakam Bayram her daim siz değerli kursiyerlerimizin yayınındayız ve her daim sizlere destek olacağız dedi.

 

 

ADEM Kurslarında eğitim gören kadınlar ise, bu kursları açan devletin tüm yetkili organlarına teşekkür ederek, "Bizler evlerimizde sıkılıyorduk. Aile Destek Merkezilerindeki bu kurslar sayesinde hem meslek öğreniyoruz hem de evlerimize ekmek götürebiliyoruz. " ifadelerini kullandılar.

 

 

Açılışa Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, Muş İl Meclis Üyesi Sait Yıldırım, önceki dönem Belediye Başkanı Cengiz Altın, İlçe Emniyet Müdürü Serhan Türk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Deniz, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Mustafa Kara, Kültür Müdürü Sevil Yaman Acaroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yakup Bozkurt, kamu kurum müdürleri, kurs hocaları ile kursiyerler katıldı.

 

 

HABER VEYSEL EŞİN