Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları

ALPARSLAN DİYARI-Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeline çelenklerin bırakılmasıyla başlayan kutlama programı, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Caddesi'nde bayrak yürüyüşü ile devam etti.

 

 

ŞEHİT KOMUTAN UNUTULMADI

 

Muş Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, görevi başındayken 27 Temmuz 2015 tarihinde hain teröristlerin saldırısı sonucu şehit edilmişti.

 

İsminin verildiği caddeden ilçe merkezine kadar 50 metrelik Türk Bayrağı eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşle, anlamlı bir anma gerçekleştirilmiş oldu.

 

 

COŞKULU KUTLAMALAR VE ETKİNLİKLER

 

Bayrak yürüyüşünün ardından 19 Mayıs törenleri, Malazgirt Belediyesi otoparkında devam etti.

 

Öğrencilerin şiirler okuduğu ve gösteriler yaptığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

GENİŞ KATILIM

 

 

Etkinliklere Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, Cumhuriyet Savcısı Hilmi Kahveci, Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, Emniyet Müdürü Serhan Türk, Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Malazgirt’te 19 Mayıs coşkusu, şehitlerin anısına yapılan anlamlı etkinliklerle doruğa ulaştı. Halkın yoğun katılımı ve coşkusuyla, bu özel gün birlik ve beraberlik içinde kutlandı.

 

 

 

 

HABER VEYSEL EŞİN

 

  • 7 / 1 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 0

  • 7 / 2 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 1

  • 7 / 3 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 2

  • 7 / 4 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 3

  • 7 / 5 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 4

  • 7 / 6 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 5

  • 7 / 7 Malazgirt’te Anlamlı 19 Mayıs Kutlamaları 6