GÜNDEM Haber Girişi : 13 Şubat 2024 09:36

Motorine dev zam: Vatandaşların cebini vuracak!

Motorine dev zam: Vatandaşların cebini vuracak!
Akaryakıt fiyatlarına yapılan yeni zam kararı, vatandaşların kabusu haline geldi. Yakıt fiyatlarındaki bu artış, ekonomik sıkıntılarla boğuşan halkı daha da zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

ALPARSLAN DİYARI - Motorine bu gece yarısı itibarıyla 2 lira 55 kuruş zam yapıldı. İstanbul'da motorinin litresi 44 lira 23 kuruş, Ankara'da ise 45 lira 6 kuruş oldu.

 

 

 

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Motorine bu gece yarısından itibarıyla 2 lira 55 kuruş zam geldi.

 

 

İSTANBUL'DA MOTORİNİN LİTRESİ 44 LİRA 23 KURUŞ OLDU

 

 

Pompaya yansıyan fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da motorinin litresi 44 lira 23 kuruş, Ankara'da ise 45 lira 6 kuruşa çıktı.

 

 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

 

 

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

 

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

 

 

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

 

 

“HABER MERKEZİ”