MUŞ Haber Girişi : 19 Kasım 2023 16:01

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Alican, DAKAF24 Lansman toplantısına katıldı

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, DAKAF24 Lansman toplantısına katıldı.

ALPARSLAN DİYARI- Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından 2019 yılında “Yetenek Her Yerde” temasıyla yola çıkan bölgesel kariyer fuarları, üniversiteler, kamu ve özel sektör kuruluşları ve meslek odalarının iş birliği ile 11 farklı bölgede gerçekleştiriliyor.

 

Bu etkinliklerden biri olan “Doğu Anadolu Kariyer Fuarı” (DAKAF), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde 03-04 Ocak 2024 tarihleri arasında Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Gerçekleştirilecek olan fuara, Muş Alparslan Üniversitesi ile birlikte Siirt, Hakkari, Iğdır ve Bitlis Üniversiteleri de paydaşlık yapacak.

 

 

Fuarın lansman toplantısına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alican, gençlerimize ileriki yaşamlarında yol gösterici nitelik taşıması açısından bölgemizde bu gibi fuarların gerçekleştirilmesinin önemine değindi.

 

Rektörümüz, üniversitemizin de öğrenci, personel ve iş adamlarıyla birlikte fuarda yer alacaklarının altını çizerek sponsorluk çalışmalarına devam edildiğini belirtti. Son olarak Rektörümüz Alican, "Muş Alparslan Üniversitesi olarak düzenlenen bu önemli fuara katılarak her zaman olduğu gibi, gelecekleri hususunda gençlerimize rehberlik etmeye devam edeceğiz." dedi.

 

Rektör Alican’a Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Özalper eşlik etti.

 

 

HABER: HARUN SEÇKİN