KORKUT Haber Girişi : 01 Ocak 2024 16:15

Muş HÜDA PAR, Korkut ‘ta Filistin’e destek açıklaması yaptı 

Muş HÜDA PAR, Korkut ‘ta Filistin’e destek açıklaması yaptı 
HÜDA PAR Muş İl Başkanlığı, Korkut ilçesinde Filistin’de devam eden saldırılara yönelik basın açıklaması yaparak İslam ülkeleri ve Müslümanlara çağrıda bulundu. Açıklamada boykota devam edilmesi gerektiği vurgulandı.

ALPARSLAN DİYARI- Korkut ilçesinde yapılan basın açıklamasına, HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan’ın yanı sıra parti yöneticileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda parti adına basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, ““Size bir yara dokunduysa o kavme de benzer bir yara dokundu. Allah'ın gerçekten iman etmiş olanları ortaya çıkarması ve aranızdan şehitler edinmesi için bu günleri böyle aranızda döndürürüz. Allah zalimleri sevmez.” Al-i İmran-140…

 

 


Değerli Korkutlu kardeşlerim; Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Gazze’nin kahraman evlatlarına ve direnişçilerine selam olsun.  Allah yolunda canını feda eden İslam’ın aziz kahramanlarına selam olsun. 

 


Gazze’de Siyonist vahşet ve soykırım tüm acımasızlığıyla aylardır aralıksız devam ediyor. Dünyanın gözleri önünde masum bebekler ve çocuklar, mazlum kadınlar ve sivil insanlar öldürülüyor. Ve Ümmet bu vahşeti sadece izliyor.
Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında insaf ve vicdan sahibi milletler ayağa kalkmış, Siyonist soykırıma lanet ediyor. Ancak devletler ve hükumetler milletlerinin sesine kulak tıkamış, kimi Siyonist soykırıma destek verirken kimi de seyirci kalıyor.

 


İslam Ülkelerinin hükumetleri ve yöneticileri ise kınamadan öteye geçmeyen göstermelik ve söylemden öteye geçmeyen tepkilerle Filistinli kardeşlerini ve Kudüs Davasını Siyonistlerin ve emperyalistlerin olmayan insafına terk etmiştir” dedi.

 

 

 

 

 


“SİYONİST İŞGALCİ ZÜLÜM, YIKIM VE VAHŞETİNDE DEĞER VE SINIR TANIMIYOR”

 

 

Katliam ve soykırım devam ediyor diyen Çağlayan, “Siyonist işgalci zülüm, yıkım ve vahşetinde değer ve sınır tanımıyor. Siyonist terör örgütü İsrail 7 Ekim’den bu yana Gazze’de aralıksız olarak konutları, kamu binalarını, camileri, okulları, üniversiteleri, hastaneleri, yardım taşıyan kamyonları bombalamakta ve mazlum Gazze’nin masum ve savunmasız çocuklarını katletmektedir. 

 


Gazze Hükümetinin açıklamalarına göre, bugüne kadar Siyonist terör örgütü İsrail’in saldırıları soncu;

 


8 bin 800 çocuk ve 6 bin 300 kadın olmak üzere, 21 bin 320 Filistinli kardeşimiz şehit edildi, 55 bin 603 kişi de yaralandı. Yüzde 70'i kadın ve çocuklardan oluşan 7 bin kişi de yıkılan binaların enkazında kayıptır ve akıbeti bilinmiyor. 
311 sağlık çalışanı, 200’den fazla doktor, 40 sivil savunma görevlisi ve 105 gazeteci öldürüldü. Siyonist işgalci İsrail, 8'i gazeteci ve 40'ı sağlık çalışanı olmak üzere 2 bin 600'den fazla Filistinliyi de alıkoydu.

 

 


Gazze’de 355 bin konut, 126 hükümet binası, 315 cami, 3 kilise, 285 okul ve üniversite, 140 hastane ve sağlık merkezi, yüzü aşkın ambulans içinde insanlar olduğu halde bombaladı. Bu binalar tamamen veya kısmen yıkıldı ve kullanılamaz geldi. 2 milyon 300 bin nüfuslu Gazze Şeridi'nde 1 milyon 8 bin kişi yerinden edildi.

 

 


Gazze’de hastane ve sağlık merkezlerine ağır hasar verildiğinden yaralılar tedavi edilemiyor.  Yıkılan binalardan ve tahrip edilen altyapıdan dolayı Gazze halkı temiz suya ve gıdaya erişemiyor. Gazze’de ilaç ve tıbbi malzeme tükenmiş, salgın hastalıklar baş göstermiş, bebek ve çocuklar başta olmak üzere yüz binlerce Gazzeli kardeşimiz hasta durumdadır.
Siyonist terör örgütü israil Gazze’de uyguladığı bu vahşet ve soykırımı ABD, İngiltere ve Avrupa ülkelerinin desteğiyle yapmaktadır. “El-küfrü milletin wahide” hadisinin tecellisi olarak Batı ülkeleri bir bütün olarak siyonist vahşete tüm imkânları ile destek verirken, maalesef İslam Ülkelerinin hükumetleri “El-muslimu ümmetun wahide” hadisinin gereğini yapmaktan aciz kalmaktadır.

 


İslam Ülkelerini Gazze’ye karşı görevini yapmıyor. Gazze unutturuluyor. Son bir haftadır Türkiye medyasında Gazze konuşulmaz olmuş. Halkın dikkatleri Gazze’den kaydırılmış, sadece seçim konuşuluyor. Sanki siyonist terör ve katliam bitmiş, her şey normalleşmiş, bütün mesele çözülmüş gibi zulüm ve vahşet kabulleniliyor. Siyonist vahşeti duyurmayan ekranlar ve sayfalar bu tavırlarıyla siyonist katliamların üstünü örtmüş olmaktadır.

 


Siyonist terör örgütü israilin katliamları tüm şiddetiyle devam ediyor. Her gün yüzlerce kadın ve çocuk şehid ediliyor. Sadece son bir hafta içerisinde Gazze’de yaklaşık 50 bin konut bombalarla tahrip edildi ve 2 bin Gazzeli kardeşimiz vahşice katledildi.

 


Ama Gazze bunca terk edilmişliğe rağmen iman gücüyle direniyor. Allah’a hamd ediyor. ‘Hasbunallahi we ni’mel wekil’ virdiyle tevekkül ediyor. Cihadında sebat ediyor. Her gün yüzlerce evladını Kudüs Davasına adak olarak rabbinin huzuruna gönderiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

“ZULME SESSİZ KALAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

 

 

Gazze’yi ve siyonist vahşeti unutmayalım ve unutturmayalım diyen Çağlayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Gazze ve çocuklarını unuttuğumuz an Allah’ın bizi unuttuğu an olacaktır. “Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır.” diyen Muhammed Peygamberin Ümmetiyiz. Susmayacağız, zulmü kanıksamayacağız ve siyonist vahşete karşı duracağız. Zafere kadar Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız ve meydanlarda olacağız.

 


Cenab-ı Allah “Size bir yara dokunduysa o kavme de benzer bir yara dokundu.” Buyuruyor. Bebek katili siyonist israil Mücahidlerin eliyle büyük yaralar alıyor. Dünyaya yenilmez diye pazarlanan siyonist terör çetesi Kassam Tugaylarına ve Kudüs Seriyyelerine karşı büyük kayıplar veriyor. Saha üstünlüğünü kaybeden siyonist işgalci masada kazanma hayallerini kurmaktadır. Siyonist oyuna gelinmemelidir. Filistin halkının meşru temsilcileri HAMAS’ın ve İslami Cihad’ın yok sayıldığı hiçbir anlaşma ve teklife itibar etmemelidir. Gazze bir bütün olarak ateş altıdayken siyonist işgalciler ile müzakere masasına oturulmamalıdır. Her şeyden önce saldırı ve katliama son verilmelidir. 

 


Siyonist işgal rejimini devlet olarak tanımaktan vazgeçilmelidir. Ekonomik, diplomatik, askeri, kültürel ve siyasi tüm ilişkilere son verilmelidir. Siyonist terör örgütü israillin tüm yetkilileri savaş suçlusu olarak yargılanmaları için Hükumet tarafından gerekli yasal süreç başlatılmalıdır. Siyonist işgalcilere stratejik destek sağlanan Kürecik ve İncirlik üslerinin faaliyetleri durdurulmalı, lojistik destek sağlanan tüm deniz ve hava limanları işgal rejiminin gemi ve uçaklarına kapatılmalıdır. Siyonist barbarlığa karşı Hükümet caydırıcı adımlar atmalıdır.

 


Filistin Meselesi Ümmetin ortak meselesidir. Mescid-i Aksa ve Kudüs, Müslümanların ortak değeridir. Bu bilinç kaybolmamalı ve nesiller boyu diri tutulmalıdır.


HÜDA PAR olarak tekrar ediyoruz; Kudüs Davası davamızdır. Filistinli kardeşlerimizi tüm imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Onlar yalnız ve sahipsiz değildir. Filistin halkına selam olsun! Şehitlere selam olsun!”

 

 

"HABER: HARUN SEÇKİN"