EĞİTİM Haber Girişi : 21 Kasım 2023 09:00

Muş'ta 20 öğretmen ve 8 öğrenci Avusturya'ya gidecek

Muş Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nde 20 öğretmen ve 8 öğrenci, Erasmus Projesi kapsamında Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gidecek.

ALPARSLAN DİYARI- Okul tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) Erasmus programı kapsamında desteklenen "Okul Eğitiminde Derin Öğrenme Tasarımı" projesi kabul edildi.

 

 

Muş Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından yapılan açıklamada, Anadolu Lisesi olarak Avrupa Birliği (AB) Erasmus programı kapsamında 20 öğretmen ve 8 öğrencinin Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gideceğini söylendi.

 

 

Projenin 4 aşamalı bir program olduğunu dile getirilen açıklamada, "Bunlardan biri 3 idarecimizin ön hazırlık ve gözlem seyahati olacaktır. Daha sonra 10 öğretmenimiz, her biri 5'er günlük 2 faaliyetle işyerinde gözlem ve eğitim kurslarına katılacaktır. 3'üncü aşamada da 2 öğretmen ve 8 öğrencimiz Viyana'da iklim temelli gezi organizasyonuna katılacaktır. Son olarak 2 öğretmenimiz yapay zeka ve robotik kodlama alanında eğitim almak için 14 günlük hareketlilik gerçekleştirecektir." ifadeleri kullanıldı. 

 

 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Viyana'daki 14 günlük eğitime katılacak öğretmenler, alacakları eğitimle ilimizde ve ülkemizde robotik ve yapay zeka noktasında deneyimlerini buradaki eğitimcilere ve paydaşlarımıza aktarmış olacaklar. Yurtdışı faaliyetleriyle öğretmenlerin Avrupa eğitim sisteminde uygulanan başarılı örnekleri yerinde görme fırsatı bulacaklardır. Öğretmenlerimiz alacakları eğitimlerle yenilikçi yöntemler öğrenerek mesleki anlamda daha donanımlı hale geleceklerdir."

 

 

HABER: HARUN SEÇKİN