MUŞ Haber Girişi : 02 Nisan 2024 01:47

Muş’ta 6'da 4 yapan DEM Parti seçim zaferini kutladı

Muş’ta 6'da 4 yapan DEM Parti seçim zaferini kutladı
Muş’ta Merkez ve 3 büyük ilçede belediye seçimlerini kazanan DEM Parti, zaferini yüzlerce kişinin coşkusuyla kutladı. 

ALPARSLAN DİYARI- Muş’ta ilk defa 31 Mart Yerel Seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Muş Belediye başkanlığını kazandı.  DEM Parti Varto ve Bulanık ilçe belediyelerini tekrar kazanırken, 2019 seçimlerinde AK Parti’ye kaptırdığı Malazgirt ilçesini de tekrar kazandı. 

 

 

 

 


Muş zaferini kutlamak için Belediye meydanında şölen düzenleyen DEM Parti Muş İl Başkanlığı, seçilmiş eşbaşkan adaylarıyla alanda yer aldı. Büyük bir coşkuyla alana yüzlerce insan akın etti. DEM Parti payraklarıyla süslenen alana gelen yüzlerce kişi, "Dem Demaye" sloganları attı. Muş belediyesinin eşbaşkanları sahneye çıkarak halkı selamladı.

 

 

 

 

 

 

SÜMEYYE BOZ: YILLARDIR BUGÜNÜ HASRETİNİ ÇEKİYORDUK

 

 

 

Belediye Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreninde konuşan DEM Parti Muş Milletvekili Sümeyye Boz, Muş’un isminin sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da yankılandığını söyledi. Seçimlerde büyük bir zafer elde ettiklerini ifade eden Sümeyye Boz, “Kadın, erkek, çocuk, ev ev, köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı gezdik ve zaferi elde ettik. Bu zaferde sandığa ve iradesine sahip çıkan halkımızın emeği görmezlikten gelinemez. Yıllardır bugünü hasretini çekiyorduk. Elde ettiğimiz zafer için size müteşekkirim. Herkes bilsin ki bu zafer bugünün değil, yılların kazanımıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

TUBA SAYILĞAN: ŞEFFAF VE KATILIMCI POLİTİKALARIMIZDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

 

 

 

DEM Parti Muş Belediye Eş Başkanlığını kazanan Tuba Sayılğan ise, bunun sadece bir seçim sonucu olmadığını, Muş halkının iradesinin zaferi olduğunu dile getirdi. Sayılğan, “Muazzam bir çalışma sonucu tarihi bir zafer kazandık. Bu zafer Mu halkının ortak zaferidir. Bu zafer, bu şehrin emekçilerinin, gençlerinin zaferidir. Hepimiz hep birlikte çalıştık ve hep birlikte kazandık. Kazanmanın bir sonuç olmayacağı, aksine büyük bir sorumluluğun başlangıcı olacağı bilinciyle hareket ettik. Şimdi bu sorumluluğun bilinciyle halk iradesini temsil edecek ve bu şehri hep birlikte en iyi yerlere taşımak için, bu şehirde birlikte yaşamın en iyi koşullarını oluşturmak için, emek ve çaba sarf edeceğiz. Bu sonucu sizin kararlılığınız ve emeğinizle elde ettik ve yine sizin iradenizle şehrimizi birlikte yöneteceğiz. Seçim süreci boyunca meydanlarda, alanlarda ne söylediysek arkasındayız. Ne söz verdiysek tutacağız. Halk iradesinin esas alındığı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Biz bu şehri Muş’un gençleriyle, kadınlarıyla, emekçileriyle, yani bu şehir için emek veren herkesle birlikte yöneteceğiz. Hiç kimsenin öteki olmayacağı, herkesin söz sahibi olduğu ve her bir yurttaşımızın iradesinin en iyi şekilde temsil edildiği bir anlayışla hareket ederek yöneteceğiz. Çoğulcu, şeffaf ve katılımcı politikalarımızdan asla taviz vermeden, şehrimizi hep birlikte, daha yaşanabilir ve daha güçlü bir şekilde inşa edeceğiz.” diye konuştu. 

 

 

 

 

 


SIRRI SÖYLEMEZ: GAYRET VE ÖZVERİYLE BU ZAFERİ ELDE ETTİK

 

 

Muş Belediye başkanlığını kazanan Sırrı Söylemez de halk iradesi adına verdikleri mücadelenin zaferini kutlamak için alanda olduklarını söyledi. Halkın fedakarlığı ve kararlılığının kendilerini zafere taşıdığını dile getiren Söylemez şöyle konuştu, “Öncelikle, kampanya boyunca bizimle birlikte olan, destek olan ve gönül veren herkese en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kadınlarımıza, gençlerimize ve tüm Muş halkına özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Sizler, bu zaferin gerçek kahramanlarısınız ve sizler olmadan bu başarıya ulaşamazdık. Kadınlarımızın güçlü destekleri, gençlerimizin enerjisi, yöneticilerimizin, partili emekçilerimizin fedakarlığı ve halkımızın kararlığı, bizi zafere taşıyan en önemli unsur oldu. Ayrıca, seçim kampanyamızda emek veren herkese özel bir teşekkür borçluyuz. Sizler, gece gündüz demeden çalışarak, bizimle birlikte mücadele ettiniz. Sizin gayretiniz ve özverinizle bu zaferi elde ettik. Destek veren herkese, gönül veren herkese, Muş'un geleceği için yaptığınız katkılardan dolayı minnettarız.”

 

 

 

 

“DAHA ADİL, DAHA DEMOKRATİK VE DAHA YAŞANABİLİR BİR MUŞ İNŞA EDECEĞİZ”

 

 

Konuşmasının devamında yaşanabilir bir Muş inşa edeceklerini dile getiren Söylemez , “Bu güzel şehrin her bir köşesinden bize destek veren, güvenen ve umut olan her bir vatandaşımıza sonsuz teşekkürler. Sizlerin desteğiyle, daha adil, daha demokratik ve daha yaşanabilir bir Muş inşa edeceğiz. Hep birlikte, halk iradesini esas alan ilkeler doğrultusunda Muş'u daha güzel bir yere taşıyacağımıza olan inancımız sonsuz. Şimdi Muş'u daha ileriye taşımak için tüm irademizle dayanışarak hareket etme zamanı.” ifadelerini kullandı.

 

 

"HABER: HARUN SEÇKİN"

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.