EĞİTİM Haber Girişi : 01 Şubat 2024 14:16

Muş’ta 60 yaşında üniversiteyi bitirdi! Şimdi gönüllü öğretmen olmak istiyor…

Muş’ta 60 yaşında üniversiteyi bitirdi! Şimdi gönüllü öğretmen olmak istiyor…
60 yaşında üniversite eğitimini tamamlayan ve hayatının yeni bir dönemine adım atan Sabriye Acar, artık gönüllü öğretmenlik yapmayı hedefliyor. Acar, yaşının getirdiği deneyim ve birikimle genç nesillere bilgi ve tecrübelerini aktarmak istiyor.

ALPARSLAN DİYARI- İzmir’de memur olarak görev yaparken emekliye ayrılan 60 yaşındaki Sabriye Acar, üniversite eğitiminden sonra formasyon alarak hastanelerde uzun süre tedavi olmak zorunda kalan çocuklar için gönüllü öğretmenlik yapmak istiyor.

 

 

 

 


MANEVİ OLARAK ÇOCUKLARA GÖNÜLLÜ EĞİTİM VERMEK İSTİYOR

 

 


1963 İzmir doğumlu ve Elazığ kökenli bir emekli memur Sabriye Acar, üniversite okuma hayalini gerçekleştirmek için 2019’da Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Sosyoloji Bölümünü kazanarak Muş’a yerleşti. Beş yıldır Muş’ta yaşayan Acar, üniversiteden sonra formasyon eğitimi alarak, manevi olarak çocuklara gönüllü eğitim vermek istiyor. Maddi olarak büyük hayır işlerine katkıda bulunmasada, manevi olarak ihtiyacı olanlara destek olmak amacıyla hastanede sürekli yatması gereken çocuklara gönüllü sınıf öğretmenliği yapmak için adım atan Acar, topluma fayda sağlama arzusunu vurguluyor.

 

 

 

 


“AMACIM BU YAŞTAN SONRA BİR KARİYER YAPMAK DEĞİL”

 

 


60 yaşında üniversite mezunu olan emekli memur Sabriye Acar, formasyon eğitimini tamamlayarak hastanede sürekli tedavi gören çocuklara öğretmenlik yapmak istediğini belirterek, “1963 İzmir doğumluyum. Ancak Elazığlıyım. Emekli memurum. Hayalimde sürekli bir üniversite okumak vardı. 2019 yılında MAUN Sosyoloji Bölümünü kazandım. Muş’a geldim. Muş’ta beşinci yılım. Sosyolojiyi bitirdim. Daha sonrasında formasyon eğitimi aldım. Amacım bu yaştan sonra bir kariyer yapmak değil. Bir hayır yapmak, bir emekli memur maddi olarak hayır yapacak güçte değil ama manevi olarak destek olabilirim. Özellikle hastanede sürekli tedavi görmesi gereken çocuklara gönüllü, ücretsiz sınıf öğretmenliği yapmak için formasyon eğitimi aldım. Sanırım amacıma da ulaşıyorum. Son basamaktayım” dedi.

 

 

“HABER: HARUN SEÇKİN”