KORKUT Haber Girişi : 06 Mayıs 2024 11:44

Muş’ta 8 aydır husumetli olan iki aile barıştırıldı

Muş’ta 8 aydır husumetli olan iki aile barıştırıldı
Muş’un Korkut ilçesinde yaklaşık 8 ay önce iki aile arasında kavgayla başlayan husumet barışla sonuçlandı.

ALPARSLAN DİYARI- Muş’un Korkut ilçesine bağlı Kocatarla köyünde 8 ay önce yaşanan kavgadan dolayı başlayan husumet, aile büyüklerinin girişimleriyle barışla sonuçlandı. Görkan ve Er aileleri köy camisi önünde barış programı düzenlendi. 

 

 

 

 

 

Kocatarla Köyü Camisi önünde gerçekleşen törende, Görkan ve Er aileleri bir araya geldi. Kanaat önderleri, din adamları, siyasi parti liderleri ve çok sayıda vatandaşında bulunduğu törende, taraflar arasında geçmişte yaşanan olumsuzluklar bir kenara bırakılarak, karşılıklı barış ve uzlaşı sağlandı.

 

 

 

 

 

Köyde düzenlenen barış törenine katılan AK Parti Muş İl Başkanı Melik Emre, Türkiye’nin zorlu coğrafyasında yaşamın bazen zorluklarla dolu olduğunu ancak halkın barışa olan inancının her şeyin üstesinden gelebileceğini vurgulayarak, “Bizler belki dünyanın en zorlu coğrafyada yaşıyoruz. Biz bazen yaşantımız gereği maalesef bir tavuk için, bir pire için, yorganı yakıp gidiyoruz. Sonrasında da biz bir pire için, bir tavuk için kırdığımız kalbi yine insanlarımız barış yemeğinde bir araya gelir gerek duyduğu zaman barış yemeğinde 100 koyun kesebilecek kadarda kadirşinas bir halkımız var. Bizler istiyoruz ki kadirşinas tarafımız hep böyle devam etsin” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Duaların okunmasının ardında iki ailenin fertleri, Kur’an-ı Kerim’in altından geçtikten sonra el sıkışarak kucaklaştılar.

 

 

 

 

 

Barış törenine, Korkut İlçe Belediye Başkanı Haşim Arık, Kırköy belde Belediye Başkanı Rahmetullah Yaktı, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

"HABER: EMRULLAH ÖZBEY"