HASKÖY Haber Girişi : 28 Ocak 2024 09:37

Muş’ta çocuklar karın keyfini kayarak çıkardı

Muş’ta çocuklar karın keyfini kayarak çıkardı
Muş’un Hasköy ilçesinde çocuklar karın keyfini poşet, naylon, plastik bidon ve kızaklarla kayarak çıkardı.
Muş’ta çocuklar karın keyfini kayarak çıkardı

ALPARSLAN DİYARI- Muş'ta kırsal kesimde etkili olan kar yağışının ardından toplanan çocuklar, kendi el becerileriyle yaptıkları kızaklarla kaymanın tadını çıkarıyor.

 

 

 

 

Muş'ta kırsal kesimde etkili olan kar yağışının keyfini çocuklar çıkardı. Muş’un Hasköy ilçesi Dağdibi köyünde yaşayan çocuklar, kendilerine has yöntemlerle yaptıkları kızaklarla karın keyfini çıkarıyor.

 

 

 

 

Köyün yan tarafındaki dik yamacı kayak pisti haline getiren çocuklar renkli görüntü oluşturdu. Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, bu yıl az yağan karın keyfini çıkardı.

 

 

 

 

 

Kızakları kendi el becerileri ile yaptıklarını söyleyen çocuklardan Ertuğrul Taş, “Biz burada kendi yaptığımız kızaklarla kayıyoruz. Şu an 15 tatildeyiz. Boş zamanlarımızda burada kayarak eğleniyoruz. Hortumların üzerine tahta ve sebze kasası yerleştiriyoruz. Böylelikle kızağımız hazır hale geliyor. Bu sene az kar yağdı. İnşallah daha çok yağar bizde eğleniriz” dedi.

 

 

 

 

 

Yamaçtan aşağı naylon poşetlerle kayarak eğlendiğini söyleyen Kadir Altay da, “Kar yağdı çok mutluyuz. 15 tatilimizi karda eğlenerek geçiriyoruz. Burada poşetlerle ve patenlerle kayıyoruz. Bazen düşebiliyoruz ama birbirimizi incitmemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Kendine göre özel bir demirden paten yapan Azat Turan, düşmelerine rağmen eğlendiklerini ifade ederek, “Yarıyıl tatilindeyiz kar yağıyor. Çok mutluyuz çok eğleniyoruz. Özel demirden kendime paten yaptım. Demirlere tel takarak ayaklarımı sabitleyip kayıyorum. Sırt üstü kayanlar var, yüz üstü kayanlar var. Bazılarımız kayarken düşüp inciniyorlar, ama buna rağmen keyiflidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

”HABER: KADER AKÇİL”