SPOR Haber Girişi : 10 Temmuz 2024 11:51

Muş’ta günlerce sürecek: Türkiye’nin dört bir yanından Muş’a gelecekler

Muş’ta günlerce sürecek: Türkiye’nin dört bir yanından Muş’a gelecekler
Muş'ta Para Ödüllü Bilardo Bölge Şampiyonası düzenleniyor.

ALPARSLAN DİYARI- Muş, bu yıl Türkiye Bilardo Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan ve büyük bir heyecanla beklenen Bölge Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. 12-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyonaya, Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katılacak. 

 

 

Muş Bilardo İl Temsilcisi Veysel Atmaca, bu önemli organizasyonun detaylarını paylaşarak, “Türkiye’nin birçok ilinden sporcuların katılımıyla gerçekleştireceğimiz bu organizasyon, bilardo sporuna olan ilgiyi artırmayı hedefliyor. Bu tür etkinlikler, sporcuların motivasyonunu yükseltmekte ve bilardo sporunun yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamaktadır,” dedi.

 

 

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

 

 


Şampiyonada başarılı olan sporculara para ödülleri verilecek. Bu ödüller, sporcuların performansını teşvik etmek ve onları daha da motive etmek amacıyla düzenlendi. Atmaca, “Para ödülleri, sporcularımızın yeteneklerini en üst seviyede sergilemeleri için önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır,” diye belirtti.

 

 

TURNUVA MUŞ’TA GERÇEKLEŞECEK

 

 


Müsabakalar, Muş'taki Karambol Bilardo salonlarında gerçekleştirilecek. Organizasyon komitesi, tüm bilardo severleri ve sporseverleri bu heyecan verici etkinliğe katılmaya davet ediyor. Atmaca, “Şampiyonaya katılacak sporcular, en iyi performanslarını sergilemek için yarışacaklar. Bu, hem sporcular hem de izleyiciler için unutulmaz bir deneyim olacak,” dedi.

 

 

Şampiyonanın yapılacağı Karambol Bilardo ve Oyun Salonu işletmecisi Bilal Acar da organizasyon hakkında görüşlerini paylaştı. Acar, “İlimizde böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan çok memnunuz. 8 çalışan ve 5 Üç Bant masamızla şampiyonaya katılan sporcularımıza en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Şimdiden şampiyonaya katılan yarışmacılara başarılar dileriz,” dedi.

 

 


HAKEMLER TAKİP EDECEK

 

 

 

Şampiyona, 12 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 14 Temmuz Pazar günü sona erecek. Sporcular, müsabakalar boyunca hünerlerini sergileyecek ve en iyi performanslarını ortaya koymak için yarışacaklar. Müsabakalar, Uluslararası Bilardo Federasyonu (UMB) kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek. Sporcular, üç bant bilardo oyununda yeteneklerini sergileyecek ve her maç, hakemler tarafından titizlikle değerlendirilecek.

 

 

SEVDA BALKAYA