MUŞ Haber Girişi : 08 Şubat 2024 10:43

Muş’ta iş arayanların dikkatine! Valilik ve Kaymakamlık bünyesine personel alınacak…

Muş’ta iş arayanların dikkatine! Valilik ve Kaymakamlık bünyesine personel alınacak…
İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), Muş dahil 21 ilde Valilik ve Kaymakamlık bünyesine toplam 349 geçici işçi alımı yapacağını duyurdu.

ALPARSLAN DİYARI- Başvurular, 7-21 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru sürecinin 21 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşeceği belirtilirken, adayların başvurularını İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. Başvuru süreci sonrasında adayların belirlenmesi ve işe alınanların ilan edilmesi süreci İŞKUR tarafından yapılacak açıklamalarla duyurulacak.

 

 

TYP PERSONEL ALIMI İÇİN 21 ŞEHİRDE İLANLAR YAYINLANDI

 

 

 

21 şehirdeki Valilik ve Kaymakamlık bünyesinde 349 personel alımı için ilanlar yayımlandı. İŞKUR, bu ilanlara başvuracak personelleri Toplum Yararına Program kapsamında Geçici madde 5 ile istihdam edecek. İŞKUR İşçi Alımı, işsizlere çalışma alışkanlığı ve gelir desteği kazandırmak ve kamu hizmetlerine katkı sağlamak için çeşitli kurum ve bakanlıklarla çalışıyor.

 

 

TYP PERSONEL ALIMI NEDİR?

 

 

TYP personel alımı, Toplum Yararına Programlar kapsamında gerçekleştirilen bir istihdam programıdır. Bu programla, işsiz kişilere geçici olarak gelir desteği sağlanmakta ve kamu hizmetlerinin yürütülmesine katkıda bulunulmaktadır. TYP personel alımı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Geçici 5. Maddesi ile düzenlenmektedir.

 

 

TYP PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

 

 

TYP personel alımı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

 

-Türk vatandaşı olmak

 

-İŞKUR’a kayıtlı olmak

 

-18 yaşından büyük olmak

 

-5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 4. Maddesinin 1. Fıkrasının (a) ve © bentleri kapsamında sigortalı olmamak veya isteğe bağlı sigortalılık hariç (b) bendi kapsamında sigortalı sayılmamak

 

-Emekli veya malul aylığı almamak

 

-Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç)

 

 

 

TYP PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

 

 

 

TYP personel alımı için başvurular, 7-21 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların, ilanlarda belirtilen meslek gruplarına ve niteliklere uygun olması gerekmektedir. Başvuru sonuçları, İŞKUR tarafından ilan edilecek ve başarılı olan adaylar, sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınavda, adayların mesleki bilgi, beceri ve yeterlilikleri ölçülecektir.

 

 

 

TYP PERSONEL ALIMI İÇİN HANGİ BAKANLIKLAR VE ŞEHİRLER İLAN YAYINLADI?

 

 

TYP personel alımı için ilan yayınlayan bakanlıklar, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı müftülükler ve Göç İdaresi Başkanlıkları’dır. İlan yayınlayan 21 şehir ve alınacak personel sayısı ise şöyledir:

 

Çorum - 5 Kişi

 

Gümüşhane - 18 Kişi

 

Gaziantep - 16 Kişi

 

Antalya - 19 Kişi

 

Çanakkale - 15 Kişi

 

Tokat - 27 Kişi

 

Aydın - 21 Kişi

 

Burdur - 12 Kişi

 

Antalya - 19 Kişi

 

Eskişehir - 22 Kişi

 

Ardahan - 13 Kişi

 

Kütahya - 8 Kişi

 

Muş - 5 Kişi

 

Uşak - 14 Kişi

 

Edirne - 21 Kişi

 

Iğdır - 5 Kişi

 

İzmir - 26 Kişi

 

Artvin - 34 Kişi

 

Çankırı - 30 Kişi

 

İstanbul - 13 Kişi

 

Bilecik - 11 Kişi

 

TYP personel alımı 2024: TYP personel alımı 2024 yılında 21 şehirde 349 kişi için yapılacaktır. Başvurular 7-21 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

 

 

TYP personel alımı başvuru şartları: TYP personel alımı başvuru şartları, Türk vatandaşı olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 yaşından büyük olmak, sigortalı olmamak, emekli veya malul aylığı almamak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç) şeklindedir.

 

 

TYP personel alımı başvuru formu: TYP personel alımı başvuru formu, İŞKUR’un resmi internet sitesinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak doldurulabilir veya ilgili kurumlardan temin edilebilir.

 

 

TYP personel alımı başvuru adresi: TYP personel alımı başvuru adresi, İŞKUR’un resmi internet sitesidir. Başvurular sadece online olarak yapılacaktır.

 

 

TYP personel alımı başvuru sonuçları: TYP personel alımı başvuru sonuçları, İŞKUR tarafından ilan edilecektir. Başarılı olan adaylar, sözlü sınava çağrılacaktır.

 

 

BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

 

“HABER MERKEZİ”