EĞİTİM Haber Girişi : 30 Haziran 2024 12:30

Muş'ta LGS'de dereceye giren öğrenciler belli oldu: İşte gurur tablosu

 Muş'ta LGS'de dereceye giren öğrenciler belli oldu: İşte gurur tablosu
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2024 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre dereceye giren öğrencileri açıkladı.

ALPARSLAN DİYARI- Büyük bir başarı gösteren öğrenciler, hem ailelerinin hem de öğretmenlerinin gurur kaynağı oldu.

 

 

TÜRKİYE VE MUŞ BİRİNCİSİ

 

 

Ahmed Mustafa ÇAVUŞ: Muş Bahçeşehir Koleji Ortaokulu öğrencisi olan Ahmed Mustafa Çavuş, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Yüzdelik dilimi: 0.01.

 

MUŞ İL İKİNCİSİ

 

İbrahim Azat EKER: Muş Alparslan Üniversitesi Ortaokulu öğrencisi olan İbrahim Azat Eker, 494.52 puan alarak Muş il ikincisi oldu. Yüzdelik dilimi: 0.07.

 

MUŞ İL ÜÇÜNCÜLERİ

 

Esmanur ÇALIŞIR: 2071 Melikşah Ortaokulu öğrencisi olan Esmanur Çalışır, 493.82 puanla Muş il üçüncüsü oldu. Yüzdelik dilimi: 0.11.

 

İsmail TURAN: Bulanık Gazi Ortaokulu öğrencisi olan İsmail Turan da 493.82 puanla Muş il üçüncüsü oldu. Yüzdelik dilimi: 0.11.

 

Bu yılın LGS sonuçlarına göre Muş'tan çıkan başarılı öğrenciler, hem il genelinde hem de Türkiye çapında büyük bir başarı elde ederek gurur kaynağı oldular. Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, başarılı öğrencileri tebrik ederken, başarılarının devamını diledi.

 

Bu başarı hikayeleri, Muş'ta eğitimin kalitesini ve öğrencilere verilen desteğin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm öğrencilere ve onların bu başarısında emeği geçen öğretmen ve velilere teşekkür ediyoruz.

 

 

HABER SEVDA BALKAYA