SPOR Düzenleme Tarihi : 13 Kasım 2023 15:37 Haber Girişi : 13 Kasım 2023 15:11

Muş’ta oynanan U-16 Ligi gençler futbol müsabakasında hakeme tokat!

Muş’ta oynanan U-16 Ligi gençler futbol müsabakasında hakeme tokat!
Muş’ta 11 Kasım 2023 tarihinde Muş Belediyesi sentetik sahada İdmanyurdu ve Yeşil Vartospor U-16 ligi gençler müsabakasında, teknik direktör hakemin üzerine yürüdü, küfür ve hakaretler havada uçuştu.   

ALPARSLAN DİYARI- U-16 Ligi gençler müsabakasında Muş İdmanyurdu Yeşil Vartospor’u konuk etti. Muş Belediyesi Sentetik sahada oynanan Muş İdmanyurtuspor- Yeşil Vartospor karşılaşma Muş İdmanyurdu’nun 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın son dakikalarında maçın hakemine küfür ve hakaretler havada uçuştu.  

 

 

 


Konuk Takım Yeşil Vartospor teknik direktörü Şemsettin Çiftçi’nin 2-1 yenik durumdayken hakemin üzerine yürüyerek küfür ve hakaretleri maçı izleyenler tarafından kayıt altına alındı. Maçın son dakikasında hakemin üzerine yürüyen teknik direktör Çiftçi, hakame tokat atmaya çalışırken polis memurları tarafından engellendi. Karşılaşmada kırmızı kart gören teknik direktör Şemsettin Çiftçi sahadan zorla çıkarıldı. Maçın son düdüğünden sonra antrenör ve oyuncular ile tekrar hakeme saldıran Şemsettin Çiftçi ile birlikte Antrenör ve 5 futbolcuya kırmızı kart verildi. 
 

 

 


Müsabaka sonrası Muş İdmanyurdu oyuncularına ve hakeme saldıran yeşil Vartospor teknik heyeti ve sporcularının hakem raporunda ise, Hakeme küfür, saldırı, olayları fitillemek, sporcuyu tahrik etmek suçlarından teknik direktör Şemsettin Çiftçi hakkında rapor tutuldu. Antrenöre ise, hakemlere sinkaflı kelime kullanmak, maç sonra hakemlere cisim atmaktan rapor tutuldu. Yeşil Vartospor’un 5 oyuncusuna da,  hakemlere ve rakip takım oyuncularına sinkaflı kelime kullanmak, hakemlere saldırmak ve hakemlerin üzerine yürümekten rapor tutulduğu öğrenildi.

 

HABER: EMRULLAH ÖZBEY