EĞİTİM Haber Girişi : 18 Ocak 2024 14:48

Muş’ta sahne heyecanı başlıyor: Haydi tiyatroya!

Muş’ta sahne heyecanı başlıyor: Haydi tiyatroya!
Muş Alparslan Üniversitesi’nde ücretsiz olarak sahnelenen ve dünya tiyatro repertuarının önemli yazarlarının oyunlarının yer aldığı tiyatro günleri bugün başlıyor. Rektör Alican, tüm vatandaşları tiyatro izlemeye davet etti. 
Muş’ta sahne heyecanı başlıyor: Haydi tiyatroya!

 ALPARSLAN DİYARI- Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) tarafından organize edilen tiyatro günlerinde ilk perde bugün açılıyor.

 

 

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırladığı dünya tiyatro repertuarının önemli yazarlarının beş oyunu 15 gün boyunca ücretsiz olarak Muş halkıyla buluşuyor. Genel sanat yönetmenliğini Mehmet Önder’in yaptığı, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin rol aldığı, dünya tiyatro repertuarının önemli yazarlarının beş oyunu ücretsiz olarak seyircileriyle buluşacak. 

 

 

 

 

Muşluları tiyatro izlemeye davet eden Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, üniversitelerin bulundukları şehirlerin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına büyük katkı sağladıklarını söyledi. Tiyatro günlerinin Muş Alparslan Üniversitesi sahnesinde başlayacağını dile getiren Rektör Alican, “Malatya Turgut Özel Üniversitesi’yle birlikte Muş, Malazgirt ve Bulanık belediyeleriyle, Malazgirt Kaymakamlığı ve Muş Gençlik Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediğimiz tiyatro festivalimiz 18 Ocak’ta başlayacak ve 3 Şubat’a kadar devam edecek” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Muş’un sanat ve tiyatroya doyacağını ifade eden Rektör Alican, 15 gün boyunca devam edecek olan tiyatro şenliğimize vatandaşları beklediklerini söyledi.

 

 

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Ender Can Dönmez koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan oyunlar 18-22 Ocak tarihleri arasında saat 19.00’da Muş Alparslan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda, 24-28 Ocak tarihleri arasında Malazgirt Kültür Merkezi’nde, 30 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında da Bulanık Gençlik Merkezi’nde sahnelenecek.

 

 

"HABER: KADER AKÇİL"