MALAZGİRT Haber Girişi : 13 Şubat 2024 18:31

Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt'te ziyaretlerde bulundu

Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt'te ziyaretlerde bulundu
Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt ilçesinde ziyaretlerde bulundu, Tarım Makineleri İhtisas Sanayi Sitesi (TARMİSS) esnafları ile vatandaşlarla bir araya geldi.
Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt'te ziyaretlerde bulundu

ALPARSLAN DİYARI-İncelemelerde bulunmak üzere Malazgirt'e gelen Vali Çakır, beraberinde Muş Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, Belediye Başkanı Cengiz Altın, Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Emniyet Müdürü İlker Ekşi, Tarım Makineleri İhtisas Sanayi Sitesi (TARMİSS) Başkanı Abdullah Yoldaş ve TARMİSS Sitesi esnafları tarafından organize sanayi sitesi önünde karşılandı.

 

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TARMİSS Başkanı Abdullah Yoldaş ve TARMİSS sanayi sitesi esnaflarından TARMİSS Sanayi sitesindeki çalışmalar hakkında bilgi alan Çakır, "Bir tarım ilçesi olan Malazgirt’te tarım aletleri üreten esnafımıza çok değer veriyor ve çok önemsiyoruz" dedi. 

 

Vali Çakır,” Malazgirt ilçemizdeki Tarım Makineleri İhtisas Sanayi sitesindeyiz. Burada 12 adet iş yerimiz var. Ve buradaki iş yerlerimiz tarım makineleri konusunda, Türkiye’nin önde gelen firmaları ile aynı kalitede ürün ve ekipman üretiyorlar. Bu anlamda buradaki esnaf arkadaşları ziyarete geldik. Arkadaşlarımızın bizden özellikle alt yapı ile alakalı bazı talepleri var. Arkadaşlarımızın, esnafımızın buradaki taleplerini de dinledik. İnşallah önelcikle buradaki alt yapı meselesini sezon başlar başlamaz, hal edeceğiz. Daha sonra mülkiyetlik ile alakalı arkadaşların kendi aralarındaki varacakları uzlaşmalar doğrultusunda bakanlığımızın ilgili makamların mercileri ile görüşüp, nihayetlendirmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

“TARİM VE HAYVANLIÇIK MEMLEKETİYİZ”

 

 

Vali Çakır,”İlimiz tarım ve hayvanlıkçılık memleketidir. Özellikle Malazgirt ve Bulanık’ta tabiri caizse bizim kompetan ilçelerimizdir.  Bölgenin tarımda en güçlü ilçeleri. Ve bu anlamda bu alanda çok daha gülcü bir hale geleceğimizi ön gördüğümüzden  tarım makinelerine çok daha fazla ihtiyaç duyacağımızda doğal olarak söyleyebiliriz, bu anlamda arkadaşlarımızın burada daha kalıcı olması, daha geniş yatırım imkanını artırması noktasındaki taleplerini önemsiyoruz. İnşallah Malazgirt Bulanık’ı tarımda sadece Maş’ta değil, doğu Anadolu bölgesinde en önde gelen ilçeler haline getireceğiz, hep beraber. Bu anlamda arkadaşlarımızın tüm taleplerine duyarlıyız. Hepsine hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

 

Vali Çakır ve beraberindeki heyet daha sonra yeni yapılan otogarı, Malazgirt Belediyesini, ilçedeki esnafları ziyaret ettikten sonra İlçe Jandarma Komutanlığına geçti.

 

İlçe jandarma komutanlığı ziyaretinden sonra Sırtdüzü köyünde vefat eden Hacı Muhsin Kaya’nın taziyesine katıldı.

 

Vali Çakır ve beraberinde Muş Emniyet Müdürü Serkan Karaman ile ilçeden ayrıldı.

 

 

 

"HABER VEYSEL EŞİN"