SPOR Haber Girişi : 07 Şubat 2024 12:52

Muşlu Sporcular Lübnan'da FIS Kupası'nda Parladı: 4 Madalyayla dönüyorlar!

Muşlu Sporcular Lübnan'da FIS Kupası'nda Parladı: 4 Madalyayla dönüyorlar!
Muşlu Milli sporcular, Lübnan’da organize edilen FIS kupasında büyük başarılar elde etti. Milli sporcular, yarışmalarda dört madalya kazandı. 

ALPARSLAN DİYARI- Muşlu sporcular, Lübnan'da düzenlenen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Kupası'na katılarak büyük bir başarı elde ettiler. Yarışmalarda toplamda dört madalya kazanan sporcular, Türkiye ve Muş’u gururlandırdı. 

 

 

 

 

 

Hem bireysel performanslarıyla hem de takım olarak sergiledikleri başarı ile dikkat çeken Muşlu sporcular, kayak dünyasında adlarını bir kez daha duyurdular. 

 

 

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Milli Takımı’nda yer alan sporcular, ilk gün sprint yarışında Amed Oğlağo bronz madalyayla dereceye girerken, ikinci gün ise sprint yarışlarında Amed Oğlağo gümüş, Eyüp Güler ise bronz madalya kazanarak takımının başarısına katkıda bulundu. Üçüncü gün ise 10 kilometre serbest stil yarışlarında Amed Oğlağo altın madalya kazanarak kariyerindeki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

 

 

 

 

 

Muş Valiliği resmi X hesabından sporcuları tebrik eden Vali Avni Çakır, sporculara başarılar diledi. Muş Valiliği sosyal medya hesaplarından tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi: “Lübnan’da düzenlenen FIS Kupası’nda, ülkemizi ve ilimizi temsil eden Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Milli Takımında yer alan Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Milli Sporcularımız, yarışmalara damga vurarak 4 madalya kazanma başarısı gösterdi. Yarışmalarda başarılı olan sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” 

 

 

“HABER: HARUN SEÇKİN”