YAŞAM Haber Girişi : 02 Mayıs 2024 09:09

Patnos’ta verilen taziye yemeklerinde yeni uygulama şaşırttı!

Patnos’ta verilen taziye yemeklerinde yeni uygulama şaşırttı!
Patnos'ta, et fiyatlarının yükselmesi nedeniyle taziye sahiplerine büyük masraf çıkmasından dolayı taziye yemeklerinde kurufasulye dağıtılmaya başlandı.

ALPARSLAN DİYARI- Daha önce taziye yemeklerinde geleneksel olarak kavurma verilirken, yeni uygulama ile kurufasulye daha ekonomik bir seçenek olarak tercih ediliyor.

 

Bu yeni uygulamayı başlatan vatandaşlardan biri olan Nimet Laçin, yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda et fiyatları çok yükseldi. Taziye sahipleri için bu durum büyük bir yük oluşturmaya başladı. Bu nedenle taziye yemeklerinde kurufasulye dağıtmaya karar verdik. Bu sayede taziye sahiplerinin yükünü hafifletmiş oluyoruz" dedi.

,

 

Laçin'in bu uygulaması, diğer vatandaşlar tarafından da beğeniyle karşılandı. Birçok kişi, kurufasulyenin hem daha ekonomik hem de daha doyurucu bir seçenek olduğunu savundu.

 

 

Ağrı’nın Patnos ilçesinde taziye yemeklerinde kurufasulye dağıtılması, et fiyatlarının yükselmesi nedeniyle ortaya çıkan bir çözüm olarak görülüyor. Bu uygulama, hem taziye sahiplerinin yükünü hafifletiyor hem de geleneksel yemeklere yeni bir seçenek sunuyor.

 

HABER MERKEZİ