EKONOMİ Haber Girişi : 12 Şubat 2024 10:27

T.C kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6, 8 olan vatandaşlar dikkat! Hepinizin tek tek kontrol etmesi gerekiyor

T.C kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6, 8 olan vatandaşlar dikkat! Hepinizin tek tek kontrol etmesi gerekiyor
T.C kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6, 8 olan vatandaşların dikkat etmesi gereken bir konu açıklandı. Vatandaşların T.C sırasına göre paraları yatırıldı. Hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor.

ALPARSLAN DİYARI- Bakan Yumaklı'nın sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirdiği duyuruda, "Bugün itibariyle 2 milyar 492 milyon 767 bin TL tutarındaki tarımsal destekleme ödemeleri çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmıştır" ifadelerine yer verildi. Bu müjdeli haberle birlikte çiftçilere sunulan destek miktarı net bir şekilde belirtilirken, ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığı da vurgulandı.

 

T.C kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6, 8 olan vatandaşların sıra numarasına göre paralar teker teker hesaplara geçirilecek. Vatandaşlarımızın da hesaplarını tek tek kontrol etmesi gerekiyor.

 

ÜRETİMİN DESTEKLENMESİNE KATKI SAĞLIYOR

 

Bakan İbrahim Yumaklı'nın yaptığı bu açıklama, çiftçiler arasında memnuniyetle karşılandı. Çiftçilerin zamanında ve eksiksiz bir şekilde destek ödemelerine erişebilmesi, tarım sektörüne olan güvenin artmasına ve üretimin desteklenmesine katkı sağlıyor.

 

Bakan Yumaklı'nın duyurusu, hükümetin tarım sektörüne verdiği önemi ve çiftçilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Tarımsal destek ödemelerinin zamanında yapılarak çiftçilerin üretimlerine destek olması, Türkiye'nin tarımsal potansiyelini daha da artırıyor ve sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor.

 

"HABER MERKEZİ"