MUŞ Haber Girişi : 13 Şubat 2024 03:00

Uzman isim Muşluları uyardı: Tüm Muşu etkisi altına alacak! 

Uzman isim Muşluları uyardı: Tüm Muşu etkisi altına alacak! 
Türkiye'ye çarşamba günü girecek, kısa sürede tüm ülkeyi etkisi altına alacak

ALPARSLAN DİYARI- Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, çarşamba günü Balkanlar üzerinden girerek yurdumuzda etkisini göstermesi beklenen bir hava olayı hakkında vatandaşlarımıza önemli bir haber verdi.

 


Türkiye'de vatandaşları endişelendiren Afrika sıcakları yavaş yavaş etkisini Balkanlar üzerinden gelen yeni bir hava sistemine bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin de çarşamba günü Türkiye'ye girecek bu sistem hakkında vatandaşlarımıza bilgi verdi. 

 

 

KISA SÜRE İÇERİSİNDE TÜM ÜLKEYE YAYILACAK 

 

Yağışlı sistemin Çarşamba günü hemen hemen tüm yurtta etkili olacağının vurgulayan Tekin, “Çarşamba günü ise Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvet olacak dikkatli olunmalı. Perşembe günü ise Muş, Bitlis, Hakkâri, Şırnak ve Van’ın güneyinde yağışların kuvvetli olmasını tahmin etmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

 

Tekin, hava sıcaklığında ise yurdun kuzey ve batı kesimlerinde dört ile altı derecelik bir azalışın söz konusu olacağını belirtti.


HABER MERKEZİ