VARTO Haber Girişi : 04 Nisan 2024 14:43

Varto’da öğrenciler okul bahçesine fidan dikti

Varto’da öğrenciler okul bahçesine fidan dikti
Muş’un Varto ilçesinde Yatılı Bölge Ortaokulu'nda öğretmen ve öğrencileri tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne de katıldı. 

ALPARSLAN DİYARI- Varto’da öğretmen ve öğrenciler fidan dikti. Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne, etkinlik sayesinde öğrencilerde çevre bilinci oluştuğunu ve okulun çevresinin adeta küçük bir ormana dönüştürüldüğünü söyledi.

 

 

 

 

 

 

"YBO'da Bir Dikili Ağacım Olsun" sloganıyla doğanın güzelliklerini korumak ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için öğrenci, öğretmen ve personelle bir araya gelerek okulun çevresine yeni fidanlar diktiklerini belirten Süne, " 'YBO'da Bir Dikili Ağacım Olsun' etkinliği çerçevesinde hep birlikte okulumuzun bahçesine nefes aldıracak ve doğanın dengesini koruyacak fidanlar diktik. Biz bu etkinlikler sayesinde sadece okulumuzun çevresini yeşillendirmekle kalmayarak, öğrencilerimizde de çevre bilincini aşıladık. Bu etkinliğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

 


“HABER: HARUN SEÇKİN”

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.