VARTO Haber Girişi : 23 Şubat 2024 17:21

Varto şehidini unutmadı! 

Varto şehidini unutmadı! 
2016 yılında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit düşen Uzman Çavuş Serdar Akın için Muş’un Varto ilçesinde anma programı düzenlendi. Varto ilçesinde kendi adının verildiği lisede anılan şehit Akın’ın hayatı ve fedakârlıkları anlatıldı. 

ALPARSLAN DİYARI- 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan ve Muş’un Varto ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Serdar Akın’ın isminin yaşatıldığı Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi’nde anma programı düzenlendi. Şehidin ablası Filiz Akkoyun ve kardeşi Sedat Akın’ın da katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardında Şehit Serdar Akın’ın ablası Filiz Akkoyun sahneye davet edilerek Türk bayrağı ve çiçek takdim edildi.

 

 

 

 

 

“BEN EVLADIM İÇİN GİDİYORUM, GİDECEK HİÇBİR YERİMİZ YOKTUR”

 

 

Şehit ablası Filiz Akkoyun ise gözyaşları arasında acılarının çok büyük olduğunu belirterek, “Bu ülke için elinizden ne gelirse yapın. Ne olur okuyun, bu ülkenin yetişmiş aydın insanlara ihtiyacı var. Kardeşim göreve giderken ‘ben evladım için gidiyorum, gidecek hiçbir yerimiz yoktur. Toprağı savunmamız gerekir’ demişti. Gitti canından, eşinden, evladından ve her şeyinden vazgeçip gitti. Giden tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Giden her kesin bir görev ve misyonu vardı” dedi.

 

 

 

 

 

 

Şehit Serdar Akın’ın özgeçmişi ve şiirlerin okunmasının ardından verilen öğle yemeğinin ardında program sona erdi.

 

 


Programa Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Musa Ayyıldız, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Eyüp Özkök, İlçe Emniyet Müdürü Şeref Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne, Okul Müdürü Abdülhalik Sever, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

“HABER: HARUN SEÇKİN”