HASKÖY Haber Girişi : 27 Ocak 2024 17:15

Irak’ın kuzeyinde hain saldırıda yaralanan asker memleketi Muş’a geldi

Irak’ın kuzeyinde hain saldırıda yaralanan asker memleketi Muş’a geldi
12 Ocak 2024 tarihinde Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü ile girdikleri çatışmada yaralanan Muşlu asker taburcu edilmesinin ardından memleketine döndü.

ALPARSLAN DİYARI- Ocak ayında Irak’ın kuzeyinde hain terör örgütü mensuplarında düzenlenen saldırı sonrasında yaralanan Muşlu Asker Ahmet Kadan, tedavisinin ardından memleketi Hasköy’e geldi. 

 

 

 

 

Irak’ın kuzeyindeki hain saldırıda 9 asker şehit olurken, 4 asker de yaralandı. Hain saldırıda yaralanan ve Hasköy ilçesinde ikamet eden Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Kadan’ı www.alparslandiyari.com olarak evinde ziyaret ettik. Kadan, İyileşir iyileşmez tekrar göreve gideceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

“VATANIMIZ İÇİN SEVE SEVE CANIMIZI VERİRİZ”

 

 

Sağlığıma kavuşur kavuşmaz vatanım için tekrar göreve hazırım diyen Ahmet Kadan, “Arkadaşlarım şehit oldu. Çok üzgünüm. Kanları yerde kalmadı. Şu an tedavim devam ediliyor. Fizik tedavi uygulanacak dediler. Buna da şükür. İyileşir iyileşmez mesleğime devam edeceğim. Vatanımız için seve seve canımızı veririz. Şehit mertebesi bize nasip olmadı. Arkadaşlarım şehit oldu. Ben şehit olmak isterdim ama Allah bize nasip etmedi.  Çok mücadele verdik” dedi.     

 

                        

 

 


“HER ZAMAN DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ” 

 

 

Her zaman devletin yanında olduklarını söyleyen Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Kadan’ın babası Medeni Kadan ise, “Hain terör örgütünü kınıyorum. Ben emekli koruyucuyum. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Gazi olan askerlerimiz için de Allah şifa versin. Allah biran öce görevlerine dönmeyi nasip etsin.  Kahraman oğlum da gazi oldu. Biz her zaman devletimizin yanındayız. Canımızı devletimize vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

 


“HABER: KADER AKÇİL”