VARTO Haber Girişi : 29 Eylül 2023 09:31

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri nedeniyle Varto’da aşure programı yapıldı

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri nedeniyle Varto’da aşure programı yapıldı
Varto Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mevlid-i Nebi Haftası çerçevesinde aşure dağıtımı yapıldı. 

ALPARSLAN DİYARI- Muş’un Varto ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası çerçevesinde aşure dağıtımı yapıldı. Belediye İş Hanı önünde Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne’nin de katılımıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Yalçın Süne, "Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri nedeniyle Vartoluları selamlamak adına bugün aşure dağıtıyoruz. Okullarımızla ortaklaşa olarak düzenlediğimiz aşure etkinliği gerçekleştirdik. Emeği geçen okul müdürüne ve öğrencilere, aşçılarımıza çok teşekkür ederim. Aşure yiyenlere de afiyet olsun” dedi.

 

HERKESİN ELİNE SAĞLIK

 

Aşure etkinliğine katılan ve aşurenin çok güzel olduğunu dile getiren Bağiçi köyü Muhtarı Abdulbaki Kayaalp ise “Başta ilçe kaymakamımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu ve Peygamber Efendimizin (SAV) doğumu nedeniyle aşure dağıtmaktadırlar. Emeği geçen her kese teşekkür ederim. Aşurede güzel olmuş herkesin eline sağlık” dedi.

Bayazyıldırım çifti 31 yıldır Muş’ta arıcılık yapıyor

HABER MERKEZİ