GÜNDEM Haber Girişi : 15 Mayıs 2024 23:05

Slovakya Başbakanı Robert Fico saldırıya uğradı!

Slovakya Başbakanı Robert Fico saldırıya uğradı!
 Fico'nun durumu ciddiyetini koruyor! Ameliyatta 3 saat geride kaldı

 

ALPARSLAN DİYARI- Slovakya Başbakanı Robert Fico hükümet toplantısı çıkışında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. 5 merminin isabet ettiği ve karnından vurulan Fico'nun ameliyatında 3 saatin geride kaldığını belirten bakanlar, başbakanın durumunun gerçekten ciddi olduğunu ve durumun kötü göründüğünü aktardı. Öte yandan saldırganın 71 yaşındaki şair ve aktivist Juraj Cintula olduğu ortaya çıkarken ifadesinde "Hükümetin politikalarını beğenmiyorum" gibi siyasi mesajlar verdiği öğrenildi.

 

Slovakya Başbakanı Robert Fico'ya düzenlenen silahlı saldırı anına ait görüntüler ortaya çıkarken, saldırganın 71 yaşındaki Slovakyalı şair ve aktivist Juraj Cintula olduğu belirtildi. Görüntülerde, Cintula'nın, güvenlik bariyerinin arkasındaki vatandaşlara yaklaşan Fico'ya defalarca ateş ettiği ve Fico'nun yere düştüğü görüldü.

 

 

"HÜKÜMETİN POLİTİKALARINI BEĞENMİYORUM"

 

Saldırının ardından gözaltına alınan Cintula'nın sorgusu sırasında, "Hükümetin politikalarını beğenmiyorum" ve "Medya yok edildi. Slovakya Radyo ve Televizyonu'na niçin saldırıldı? Medya neden işlevsiz bırakıldı?" dediği kaydedildi.

 


HABER MERKEZİ